Offcanvas Section

You can publish whatever you want in the Offcanvas Section. It can be any module or particle.

By default, the available module positions are offcanvas-a and offcanvas-b but you can add as many module positions as you want from the Layout Manager.

You can also add the hidden-phone module class suffix to your modules so they do not appear in the Offcanvas Section when the site is loaded on a mobile device.

27 novembar 2022
Završen 10. Međunarodni šahovski turnir "ŠIPRAGE-LUKA 2022"
Aktivnosti Fondacije "LUKA"

Na jubilarnom 10. Međunarodnom šahovskom turniru "LUKA-ŠIPRAGE 2022" ove godine se okupilo čak 147 takmičara sa 30 međunarodnih titula koji su se nadmetali u tri grupe: A (33 igrača), B (103) i C (11) iz 7 šahovskih federacija. Turnir se tradicionalno održava povodom Dana Mjesne zajednice Šiprage u sklopu ambijenta domaćina PJ Ribnjak na lokalitetu sela Kerle-Šiprage, Opština Kotor Varoš.

Ove godine Fondacija "LUKA" je obezbjedila rekordan nagradni fond od 10.000KM. Turnir se ove godine sastojao iz tri odvojena takmičenja:

  • A grupa: pravo nastupa igrači sa ubrzanim rejtingom (RAPID) 2100 poena i više
  • B grupa: pravo nastupa igrači sa ubrzanim rejtingom (RAPID) manjim od 2100 poena 
  • C grupa: rekreativni turnir na vrtnom šahu

U A i B grupi je odigrano ukupno 9 kola uz temno igre od 15 minuta po igraču za cijelu partiju, dok je u grupi C odigrano 5 kola. A i B grupa se rejtinguje kod FIDE za ubrzani šah (RAPID).

Grupa A konačna tabela:

Mjesto   Prezime i ime FED Rtg Poena  TB1 
1. GM Savic Miodrag R SRB 2472 7,0 46
2. GM Jovanovic Zoran CRO 2564 6,5 47
3. FM Bilic Vladimir BIH 2332 6,5 45,5
4. GM Pikula Dejan SRB 2438 6,0 47,5
5. GM Stojanovic Dalibor BIH 2506 6,0 46
6. IM Gajek Radoslaw AUT 2309 6,0 42
7. IM Savanovic Aleksandar BIH 2383 5,5 45,5
8. IM Jakovljevic Vlado BIH 2339 5,5 40,5
9. GM Stevic Hrvoje CRO 2577 5,5 38,5
10.. FM Prastalo Borislav BIH 2224 5,5 34,5
11. IM Maksimovic Bojan BIH 2501 5,0 41,5
12. IM Runic Zoran BIH 2416 5,0 36
13.. GM Milanovic Danilo SRB 2473 4,5 42
14. IM Mrdja Milan CRO 2299 4,5 42
15.   Jevtic Sreten BIH 2302 4,5 41,5
16. IM Lekic Dusan MNE 2286 4,5 39,5
17. FM Babic Drasko BIH 2230 4,5 37
18. GM Lazic Miroljub SRB 2361 4,5 36
19. FM Obad Andrija BIH 2178 4,5 35
20.   Vajic Goran BIH 2351 4,5 33
21. FM Pastar Slaven BIH 2293 4,0 39
22. GM Vukic Milan BIH 2305 4,0 36
23. FM Narancic Vlado BIH 2233 4,0 36
24.   Savanovic Maksim BIH 2183 4,0 34,5
25. FM Popovic Zoran BIH 2110 4,0 33,5
26.   Aleksic Neven SRB 2102 4,0 32
27.   Stankovic Dragan BIH 2210 4,0 32
28.   Juic Ranko BIH 2126 3,5 32,5
29. CM Kuzmanovic Slobodan SRB 2125 3,5 31,5
30. FM Simic Zeljko BIH 2213 3,5 29,5
31. FM Jefic Srdjan BIH 2248 3,0 32
32.   Coric Ahmed BIH 2149 3,0 29,5
33.   Kitic Radislav SRB 2165 1,5 31,5

Nagradni fond A grupa (7.000 KM):

  1. mjesto 3.000,00 KM
  2. mjesto 2.000,00 KM
  3. mjesto 1.000,00 KM
  4. mjesto 550,00 KM
  5. mjesto 450,00 KM

Kompletne rezultate pogledajte na: www.chess-results.com

Grupa B konačna tabela:

Mjesto   Prezime i ime FED Rtg Poena  TB1 
1. FM Culum Sanjin BIH 2078 8,0 52,5
2. FM Miljkovic Milan BIH 2042 7,5 52
3.   Sisic Muhamed BIH 2019 7,5 50,5
4. IM Sekulic Dusan SRB 2088 7,0 51
5.   Marjanovic Branko BIH 2046 7,0 47
6.   Krgovic Veselin SRB 2088 7,0 43
7. WCM Babic Masa BIH 1974 7,0 41,5
8.   Divljak Zoran SRB 1982 6,5 50,5
9.   Hadzic Sabahet BIH 2086 6,5 48
10.   Adzic Mitar BIH 2059 6,5 48
11.   Barisic Predrag BIH 2027 6,5 47
12.   Markovic Dino BIH 2062 6,0 50,5
13.   Lazic Emanuel BIH 1868 6,0 48,5
14.   Tonkovic Robert BIH 2003 6,0 46,5
15.   Vidovic Djordje BIH 1834 6,0 45
16.   Pistalovic Slobodan BIH 2073 6,0 44,5
17.   Komic Ibrahim BIH 2098 6,0 44,5
18.   Acimovic Radivoje SRB 2018 6,0 44
19.   Miskic Sejfudin BIH 2082 6,0 42,5
20. WCM Babic Milana BIH 1922 6,0 39,5
21.   Milojevic Nebojsa BIH 1710 6,0 39
22.   Brkic Miroslav BIH 1745 6,0 38
23.   Jovisevic Miroslav BIH 1967 5,5 45,5
24.   Molcanov Sergej BIH 1985 5,5 44,5
25.   Ninic Djuro BIH 1924 5,5 44
26.   Sajin Mirko BIH 2002 5,5 43
27.   Guzvic Jovo SRB 1873 5,5 38
28.   Kovacevic Zeljko BIH 1778 5,5 37
29.   Pasalic Adnan BIH 1999 5,0 46
30.   Obradovic Draze BIH 1763 5,0 45
31.   Petrovic Aleksandar BIH 1778 5,0 45
32.   Vujica Boro BIH 1860 5,0 43,5
33.   Tomic Bojan BIH 1754 5,0 43,5
34.   Crepulja Vojo BIH 1876 5,0 43
35.   Malinovic Zeljko BIH 1809 5,0 42
36.   Miljus Slobodan BIH 0 5,0 41
37.   Tomic Velicko BIH 2061 5,0 39,5
38.   Zvekic Hajrudin SLO 1715 5,0 39
39.   Kurusic Milivoje BIH 0 5,0 38,5
40.   Kostres Simo BIH 1748 5,0 38
41.   Sakan Dusko BIH 1712 5,0 36
42.   Mesic Merim BIH 1717 5,0 35
43.   Uncanin Simo BIH 1595 5,0 34,5
44.   Vranjes Ljubomir BIH 1607 5,0 32
45.   Marjanovic Zlatko BIH 1896 4,5 45
46.   Causevic Jasmin BIH 1750 4,5 41,5
47.   Milicic Nikica BIH 1782 4,5 41,5
48.   Gakovic Dalibor BIH 1811 4,5 39,5
49.   Stankovic Ljubomir BIH 1678 4,5 38,5
50.   Bazina Drazen BIH 1831 4,5 38,5
51.   Skobic Spasoja BIH 1788 4,5 35,5
52.   Davidovic Aleksandar BIH 1571 4,5 35,5
53.   Javorac Milos BIH 1411 4,5 34,5
54.   Djukic Mile BIH 1463 4,5 34,5
55.   Kojic Savo BIH 1535 4,5 34
56.   Babic Amer BIH 1635 4,5 33,5
57.   Djuric Anastasija BIH 1425 4,5 30
58.   Lendic Goran BIH 1835 4,0 42,5
59.   Petricevic Vedran BIH 1701 4,0 40,5
60.   Popovic Miladin BIH 1738 4,0 39,5
61.   Jankovic Dragan BIH 1514 4,0 39,5
62.   Milicevic Dragoljub BIH 1722 4,0 38,5
63.   Tesic Slobodan BIH 1713 4,0 36
64.   Zivkovic Milenko DEN 1930 4,0 36
65.   Radonic Marko BIH 1324 4,0 34,5
66.   Gavrilovic Sofija BIH 1381 4,0 34,5
67.   Osmanbegovic Benjamin BIH 1398 4,0 34
68.   Jovisic Aleksa BIH 1467 4,0 34
69.   Pralica Nedeljka SRB 1460 4,0 34
70.   Stula Nikola A BIH 1422 4,0 33,5
71.   Gazic Petar BIH 1464 4,0 30
72.   Djukic Dragoljub BIH 1711 3,5 38
73.   Krsic Vuk BIH 1351 3,5 35,5
74.   Djukic Petar BIH 1334 3,5 33
75.   Osmanbegovic Haris BIH 1401 3,5 32,5
76.   Djukic Momcilo BIH 1620 3,5 32
77.   Simic Petar BIH 0 3,5 31
78.   Stojcevic Jovanka BIH 1353 3,5 31
79.   Banjac Aleksej BIH 1339 3,5 31
80.   Stosic Filip BIH 1414 3,5 30,5
81.   Arandjelovic Rakas Jona BIH 1373 3,0 40
82.   Filipovic Mitar BIH 0 3,0 38
83.   Lazic Dragana BIH 0 3,0 33,5
84.   Krsic Filip BIH 1294 3,0 31,5
85.   Jahic Omer BIH 1374 3,0 31
86.   Nikolic Lav BIH 0 3,0 29
87.   Bulatovic Niksa BIH 1273 3,0 29
88.   Basic Radovan BIH 1540 3,0 28,5
89.   Vukovic Bojan BIH 0 2,5 34,5
90.   Stevanovic Mateja BIH 0 2,5 31,5
91.   Gajic Milan BIH 0 2,5 30
92.   Josic Mile BIH 0 2,5 29
93.   Pupcevic Luka BIH 0 2,5 28,5
94.   Jahic Ema BIH 0 2,5 27
95.   Misic Dragoljub BIH 0 2,5 26,5
96.   Jerinic Damjan BIH 1355 2,5 25,5
97.   Babic Samir BIH 0 2,0 34,5
98.   Jerinic Nikola BIH 1546 2,0 32,5
99.   Konjic Merima BIH 0 2,0 25
100.   Babic Eldin BIH 0 1,0 29,5
101.   Ilic Ivan BIH 0 1,0 27,5
102.   Srdic Milenko BIH 1917 0,0 26
103.   Kopanja Dragan BIH 0 0,0 25,5

Kompletne rezultate pogledajte na: www.chess-results.com 

Nagradni fond B grupa (2.200 KM):

  1. mjesto 1.000,00 KM
  2. mjesto 500,00 KM
  3. mjesto 300,00 KM
  4. mjesto 250,00 KM
  5. mjesto 150,00 KM

Grupa C konačna tabela (vrtni šah):

Mjesto Prezime i ime FED Rtg Poena  TB1 
1. Hutinovic Halim BIH 2162 4,0 13,5
2. Hajdarevic Samir BIH 2027 4,0 11,5
3. Miskic Belmir BIH 1676 4,0 10,5
4. Kajtez Mladen SRB 1944 3,0 12
5. Srdic Milenko BIH 1917 3,0 9,5
6. Sarajlic Eldar BIH 1582 2,5 12
7. Krminac Dragisa BIH 1678 2,5 10,5
8. Jovanovic Miladin BIH 1439 2,0 13,5
9. Stankovic Zeljko BIH 1592 2,0 13
10. Stevanovic Mladen BIH 0 1,5 9,5
11. Boric Mirun BIH 0 1,5 8,5

Kompletne rezultate pogledajte na: www.chess-results.com 

Nagradni fond C grupa (300 KM):

  1. mjesto 100,00 KM
  2. mjesto 80,00 KM
  3. mjesto 60,00 KM
  4. mjesto 40,00 KM
  5. mjesto 20,00 KM

i 4+2 specijalne nagrade (zajedničke za A i B grupa):

  • najmlađi učesnik: 50 KM - Damjan Jerinić
  • najstariji učesnik: 50,00 KM - Dragoljub Đukić
  • za najuspješniju ženu: 100,00 KM - Maša Babić
  • specijalna nagrada: 100,00 KM - Radislav Kitić
  • specijalna nagrada: 100,00 KM - Đorđe Vidović

Pobjednici sva tri turnira su bili nagrađeni peharima i medaljama, a najbolji takmičari i diplomama.

Direktor turnira je bila Svjetlana Račić. Sudijski dio posla su uspješno obavili IA Vlado Stojanović (FIDE ID: 89232) - glani sudija A grupe, NA Stevan Paštar (FIDE ID: 14412381) - sudija A grupe, FA Nemanja Šipka (FIDE ID: 14409305) - glavni sudija B grupe, NA Momčilo Soprenić (FIDE ID: 96766) i Pejić Vladan (FIDE ID: 14411962) - sudije B gupe i NA Đukić Slobodan (FIDE ID: 14414252) - sudija C grupe.

U nastavku pogledajte video reportažu i fotogaleriju: